תיקון דלתות: כל מה שחשוב לדעת

הדלת לא נפתחת? המפתח נתקע ולא יוצא? זה הזמן להזמין מנעולן שיאתר את התקלה ויתקן אותה.

במאמר הבא נסביר איזה בעל מקצוע מבצע תיקונים בדלתות, אילו סוגי תיקונים קיימים וגם, איך שומרים על הדלת ונמנעים מהזמנת מנעולן? יוצאים לדרך.

מי מבצע תיקון דלתות?

באופן כללי תיקון דלתות מתבצע על ידי מנעולנים, אולם חלק מהתיקונים עשויים להתבצע גם על ידי בעלי מקצוע שמתעסקים עם הדלתות עצמן, אפשר לקרוא להם גם טכנאי דלתות.

המקרים בהם מנעולן לא יכול לעזור לכם הם מקרים בהם תרצו להחליף את הדלת, לקצר אותה או אפ יש בעיה מובנית עם המשקוף שלה.

אילו סוגי תיקון קיימים?

כמו בכל תחום, גם כאן יש תיקונים שהסוג שלהם הוא נגזרת ישירה של סוג הדלת. יש דלתות פנים מעץ, דלת כניסה רב בריח, דלת כניסה לבניין ועוד.

במידה ומדובר בדלת פנים מעץ, סביר להניח שהתקלה שלכם תהיה שאתם מנסים לפתוח אותה והיא פשוט מסרבת להיפתח. בדרך כלל זה קורה בגלל תקלה ברכיב שנקרא מוביל, שפשוט נשבר ולא מצליח לגרום לדלת להיפתח.

במידה ומדובר בדלת רב בריח, סביר להניח שהתקלה שלכם תהיה שהדלת לא ננעלת. זה יכול לקרות בגלל לכלוך שחדר לשקעים שאליהם הבריחים צריכים להיכנס או בגלל שהדלת פשוט יצאה מהכיוון שלה ויש לכוון את הצירים.

במצב כזה, אתם פשוט צריכים להזמין מתקן דלת פלדלת שיבצע כיוון לצירים ויפתור את הבעיה אחת ולתמיד.

במידה ומדובר בדלת הכניסה של הבניין, סביר להניח שהתקלה תבוא לידי ביטוי בכך שהדלת לא ננעלת מפני שהיא יצאה מאיזון וגם במקרה הנוכחי יש לבצע כיוון צירים.

איך שומרים על הדלת?

אם אתם לא רוצים להזמין מנעולן כל שני וחמישי, יש כמה פעולות שתוכלו לעשות. ראשית, שמנו מידי פעם את הדלת על מנת לשמור על הרכיבים הפנימיים שלה. באילו רכיבים מדובר? הלשונית של הדלת, החור של המפתח והצירים שלה.

תוכלו לשמן את כל הרכיבים הללו באמצעות ספריי שמן wd40 שניתן למצוא בכל טמבוריה או חנות לתחזוקת הבית.

בנוסף, אל תכניסו לדלת מפתח מלוכלך או מפתח מלא בחול. הלכלוך והחול האלה חודרים למנעול של הצילינדר ופשוט הורסים אותו מבפנים.

כך תבחרו מנעולן אמין

יש לכם תקלה בדלת? לפני שאתם מזמינים את המנעולן, שלחו לו סרטון של התקלה על מנת שיוכל לדעת לאיזה סוג של תקלה הוא מגיע. בנוסף, זה בדיוק הזמן לוודא שהוא יודע מה הוא מתכוון לעשות כדי לתקן את התקלה ושיש לו ניסיון בתיקונים כאלה.

זכרו, אם אתם צריכים לבצע עבודות בדלת עצמה, כמו קיצור דלת או תיקון משקוף, מנעולן הוא ממש לא הכתובת עבורכם וחבל שתשלמו כסף על הביקור המיותר.