שיפוץ בניין חיצוני עם החלפת דלתות

מה זה בעצם שיפוץ בניין חיצוני? במה זה שונה משיפוץ בניין מלא והאם זה דורש גורם מקצועי מומחה, שיודע ספציפית להתעסק עם החלק החיצוני של הבניין? כמו כן, כמה עולה שיפוץ מסוג זה והאם לא נכון להרחיב את פרויקט השיפוץ לפרויקט מקיף שכולל גם את החלל הפנימי של הבניין? כל התשובות לכל השאלות, בשורות הבאות.

אז מה זה בעצם שיפוץ בניין חיצוני?

אם אתם מבינים מה ביטוי שיפוץ בניין חיצוני עם החלפת דלתות, שהכוונה היא לשיפוץ בניין הממוקם בחלק החיצוני של מתחם מבנים, הרי שלא זאת הכוונה בביטוי זה. ביטוי זה בא לשקף מצב בו דיירי הבניין מעוניינים לשפץ אך ורק את חלקו החיצוני של הבניין, ולא מעוניינים לגעת כלל בחלל הפנימי של חדר המדרגות, לובי הבניין והחלל הפנימי של דירות המבנה. בתוך המכלול של הפעולות החיצוניות שניתן לבצע בפרויקט השיפוץ אפשר לכלול אלמנטים כמו שיפוץ ועיצוב גינה, שיפוץ ואיטום גג, הוספת מרפסות, הוספת חדרים, הוספת חניות פרטיות, פיתוח סביבתי וכמובן שיפוץ חזית הבניין ובעיקר חיפוי המבנה מומלץ לבחור חברה מקצועית כמו קבוצת עידן המתמחה בשיפוץ בניין חיצןני.

האם נדרש גורם מקצועי מומחה לתחום של שיפוץ בניין חיצוני?

ובכן, התשובה היא כן ולא. ככלל, הגורם המקצועי שאתם רוצים למצוא הוא גורם מקצועי שמתמחה ספציפית בתחום של שיפוץ בניין. שיפוץ כזה יכול להיות דומה מאוד לשיפוץ דירה פרטית, אך גם יכול להיות מאוד שונה ממנה. פעולות רבות המבוצעות בהיקף של בניין משותף, הן פעולות זרות עבור קבלני שיפוצים קטנים שמתמקדים בדירות פרטיות, ולכן אתם רוצים למצוא את אותם קבלני שיפוץ שמספקים שירותי שיפוץ בעיקר לבניינים משותפים.

יחד עם זאת, אתם לחלוטין לא צריכים גורם מקצועי שמתמחה דווקא בחלקו החיצוני של הבניין. ככלל, קבלן שיפוץ מקצועי שמבצע פרויקטים עבור בניינים משותפים, מכיר בדרך כלל את כל משימות השיפוץ האפשריות, הן בתוך החלל הפנימי של הבניין והן בחלקו החיצוני ובסביבה המיידית המקיפה את הבניין. קבלן כזה יוכל לבצע עבורכם של משימת שיפוץ, החל מהחלפת מטבח לכל אחת מהדירות בבניין, דרך הוספת מרפסות וחניות פרטיות וכלה בשיפוץ ועיצוב מחדש של חזית הבניין וחיפוי הבניין כולו. את כלל היכולות הללו מביא הקבלן בחלקן בכוחות עצמו, ובחלקן האחר נעזר בקבלני משנה בעלי התמחויות שונות, אך את הפרויקט כולו יכול בהחלט קבלן אחד לנהל בעצמו.

מתחילים בתכנון

הדבר הראשון שאתם רוצים לעשות כעת הוא להיכנס לשלב התכנון, להבין בדיוק מה צפוי להיעשות במסגרת הפרויקט, באיזה היקף פרויקט מדובר ולאילו תוצאות אתם אמורים לצפות. בניית תכנית שיפוץ בניין חיצוני, תסייע לכם גם להבין לקראת מה אתם צועדים וגם להבין כמה אתם צפויים להשקיע בכך. כמו כן, תכנית כזאת תסייע לכם למקד את מאמצי החיפוש שלכם מול קבלן הביצוע המתאים ביותר למשימה.