דלתות פנים לבית

 

מעוניינים לרכוש דלתות פנים לחדרי הבית? אל תפספסו את הטיפים הבאים.

עיינתם בקטלוגים של מספר חברות, פיניתם זמן ואתם בדרככם לסייר בין אולמות תצוגה וחנויות מפעל, כדי לבחור דלתות חדשות לבית. רגע לפני שאתם יוצאים לדרך, כדאי שתקראו את ששת הטיפים הבאים.

טיפ ראשון למשפצים את הבית

אם אתם מעוניינים להחליף דלתות פנים לבית כחלק מפרויקט שיפוצים מקיף, שמטרתו לחדש ולרענן את מראה הבית ועיצובו, כדאי להמתין עם הזמנת הדלתות ובעיקר עם התקנתן, עד לאחר תום השיפוצים. מדוע? כדי שלא תיגרם לכם עגמת נפש כשהשיפוצים יגרמו לשריטות מיותרות או נזקים אחרים, ושהצביעה הסופית של הקירות לא תותיר סימנים על הדלתות החדשות.

טיפ שני בנושא תכונות הדלת

כשאתם מתלבטים בין עיצוב כזה או אחר, אל תשכחו לבדוק מאילו חומרי גלם הדלת מיוצרת ומה התכונות שלה. כך תוכלו להתאים בין הדלת לחדרי הבית. לדוגמה – דלתות פנים לחדרי שינה צריכות להקנות יכולת גבוהה של בידוד ואיטום מרעשים, ולעומת זאת, דלת לחדר רחצה, צריכה להיות עמידה בפני לחות ורטיבות.

טיפ שלישי הקשור גם לדלתות הכניסה

מחליפים גם את דלת הכניסה? כדאי ואף רצוי להזמין דלתות כניסה לבית מאותה חברה ממנה רכשתם את דלתות הפנים, ויש לכך מספר סיבות. ראשית, כך תקבלו את כל הדלתות באותו יום. שנית, זו דרך מעולה לוודא שיש התאמה בין מראה דלת הכניסה לדלתות הפנים, במטרה לשמור על קו עיצובי אחיד. הסיבה השלישית היא שכאשר מזמינים מספר דלתות מאותה חברה, זה יכול לחסוך לכם כסף ובמקרים רבים גם זמן יקר.

טיפ רביעי למי שמחליף דלתות פנים

כאשר בונים בית חדש או משפצים בית קיים, קל יותר לבחור דלתות, מכיוון שכמעט ואין עוגנים. אך אם אתם מחליפים רק דלתות פנים, אתם צריכים לקחת בחשבון את סגנון העיצוב הקיים בבית, צבע הקירות והרהיטים, המשקופים, מידות פתחי הכניסה לחדרים ועוגנים נוספים. רק לאחר מכן תוכלו לחפש אחר דלתות שיתאימו הן מבחינת העיצוב, הן מבחינת המידות והן מבחינת הגוונים.

טיפ חמישי הנוגע לנושא מחירים ועלויות

טווח המחירים של דלתות פנים וגם של דלתות כניסה, הוא רחב ויכול להתחיל ממאות שקלים לדלת בודדת ולהגיע גם לאלפי שקלים. התעריפים השונים מושפעים מגורמים כמו חומרי גלם, ייצור כחול לבן או ייבוא, מידות הדלת, משך תקופת האחריות וגם המותג העומד מאחורי החברה.

כשאתם משווים בין מחירי הדלתות, אל תשכחו לקחת בחשבון את עלויות ההובלה וההתקנה ובדקו לכמה זמן תקפה תעודת האחריות שקיבלתם, מה היא כוללת והאם ניתן להרחיב את האחריות על ידי תוספת תשלום.

טיפ אחרון לקראת סיום: כשאתם בוחרים דלתות פנים לבית, אל תשכחו לבדוק גם את איכות הפרזול, אשר תבוא לידי ביטוי בצירי הדלת, מנגנון הפתיחה והסגירה והידיות.