חברות פיקוח בניה

 

מחפשים מפקח בניה שייצג את האינטרסים שלכם בפרויקט, ויוודא כי העבודה בשטח מבוצעת על פי הסטנדרטים שלכם ועל פי כל הכללים ההנדסיים הנדרשים? ישנן לא מעט חברות פיקוח בניה שמציעות שירותי פיקוח לפרויקטים פרטיים, וישנם גם מפקחים פרטיים.

 

מדוע חשוב לשלב מפקח בניה בפרויקט?

פיקוח בניה הוא פונקציה מקצועית חשובה מאוד בכל פרויקט בניה או אפילו שיפוץ. לאורך הפרויקט עשויים קבלן הביצוע ועובדיו לעגל פינות היכן שניתן. ישנם מקרים רבים בהם אפשר בהחלט לעגל פינות מבלי לפגוע באיכות העבודה הכוללת, אך ישנם מקרים רבים עוד יותר בהם עיגול פינות כזה עלול לפגוע באיכות העבודה ואפילו בבטיחות השימוש בבית. מפקח בניה הוא הפונקציה המקצועית שאחראית לבדוק את העובדים בשטח, ולוודא כי כל הפעולות מבוצעות על פי העקרונות ההנדסיים והמקצועיים, וכי האינטרסים של הלקוח, אתם, אינם נפגעים בשום צורה ודרך. מעבר לכך מפקח הבניה אחראי לוודא כי הכל מבוצע על פי החוק, בהתאם לתכנית הבניה ובהתאם להיתר שניתן לפרויקט.

 

חברות פיקוח בניה או מפקחים פרטיים?

ככלל, לא ניתן להצביע על יתרון מובהק של חברות פיקוח בניה על פני מפקחים פרטיים או להיפך. יחד עם זאת, חברות הן בדרך כלל גורמים מקצועיים יותר המגיעים עם סט שלם של יכולות, ויודעות להפעיל צוות של אנשי מקצוע לרשות הלקוח, כך שעבודת הפיקוח לא תיפגע בגלל אילוצי זמן או אילוצים אחרים של המפקח. כאשר אתם עובדים עם מפקח פרטי אתם תלויים לחלוטין באילוצים שתחתיהם עובד המפקח, ולא כך הוא בעבודה עם חברות פיקוח בניה. חברות אלה הן חברות הנדסיות שעובדות על פי החוק, ואוחזות בכל ההסמכות והרישיונות הנדרשים. הן מעסיקות בדרך כלל שורה של אנשי מקצוע המתאימים למגוון רחב של פרויקטים, ובכלל זה הנדסאים ומהנדסי בניין, אותם ניתן להתאים לכל פרויקט על פי היקפו ומאפייניו.

 

אם אתם נכנסים לפרויקט בניה של בניית ביתכם הפרטי או כל פרויקט אחר, ואפילו פרויקט שיפוץ, די ברור לכם כעת מדוע אתם חייבים מפקח בניה נוכח בשטח. את הבחירה בין חברות פיקוח בניה ובין מפקחים פרטיים אתם יכולים לעשות בעצמכם, וכעת אתם גם יודעים את ההבדל המרכזי ביניהם. בכל מקרה, יהיה עליכם להיעזר בהמלצות וחוות דעת מקצועיות על מנת לבחור את החברה המתאימה לכם, וכן בהיעדר ידע מקצועי והיכרות עם ענף הבנייה, להשתמש גם באינטואיציה הצרכנית שלכם לביצוע הבחירה הנכונה.