מפקח בניה להתקנת דלתות

 

האם בפרויקט של התקנת דלתות דרוש בכלל מפקח בניה? ובכן, לא כל פרויקט התקנת דלתות הוא פרויקט שצריך עבורו מפקח מקצועי שיבחן את אופן הביצוע בשטח, ולמעשה מרבית התקנות הדלתות המבוצעות כל יום בישראל, מבוצעות ללא פיקוח של מפקח בניה. יחד עם זאת, כאשר מדובר בהתקנת דלתות בהיקף נרחב, למשל התקנת עשרות ומאות דלתות בפרויקט בניה, מפקח בניה להתקנת דלתות היא בהחלט פונקציה מקצועית שאתם רוצים שתהיה בשטח ותוודא שהכל מתנהל על פי הכללים.

 

מהו תפקידו של מפקח בניה בכלל?

מפקח בניה הוא איש מקצוע, בדרך כלל מהנדס או הנדסאי בניין, שתפקידו לפקח על עבודות הבנייה בפועל, ולוודא שהן מבוצעות על פי הסטנדרטים הנדרשים ועל פי החוק והכללים. כך למשל, מפקח בנייה צריך לוודא שהבנייה בשטח מבוצעת על פי תכנית הבנייה שגובשה ובהתאם להיתר הבניה שניתן לפרויקט. מפקח הבניה צריך לוודא שיציקות הבטון מבוצעות בצורה מקצועית, שהבטון איכותי וטרי ושמוטות הברזל הם בקוטר הנכון ושזורים נכון זה עם זה. למפקח בניה יש שורה של תפקידים ואחריות רבה לוודא שהכל מתנהל כפי שצריך על מנת להבטיח שהתוצאה הסופית תהיה איכותית ובטוחה.

 

מדוע נדרש מפקח בניה להתקנת דלתות?

כאמור, כאשר אתם מזמינים מספר דלתות פנים להתקנה בבית, אתם לחלוטין לא זקוקים למפקח בניה שיפקח על התהליך ואיש המקצוע המבצע הוא בדרך כלל הגורם שמנהל את התהליך כולו. יחד עם זאת, כאשר מדובר בפרויקט בניה נרחב שבו יש להתקין מאות דלתות כניסה ופנים לעשרות רבות של דירות, בהחלט מחייב נוכחות של מפקח בניה קבוצת אגס  לעבודות ניהול ופיקוח פרויקטים בבניה להתקנת דלתות. במקרה זה, תפקידו של המפקח הוא לוודא כי הדלתות המותקנות הן התקנות שהוזמנו לפרויקט, שהן עומדות בסטנדרטים האיכותיים והבטיחותיים הנדרשים, שהן מותקנות בצורה מקצועית ויסודות בלי "לעגל פינות", ואפילו שכיווני הפתיחה של הדלתות הן כפי שמופיע בתכנית הבניה.

 

בפרויקט בניה יכולים הרבה דברים להתפקשש ולפגוע בתוצאה הסופית. כדי להבטיח שהכל מתנהל כשורה ושהתוצאה הסופית תהיה הטובה ביותר שניתן להשיג, חשוב לפקח על תהליכי העבודה ולוודא שהם מבוצעים בצורה מקצועית ונכונה. גם כאשר מדובר בהתקנת דלתות בפרויקט רחב ידיים, חשוב לשלב בתהליך מפקח בניה להתקנת דלתות, שיוודא כי כל הדלתות הן הדלתות הנדרשות בהתאם למה שהוזמן ולמפרט הטכני שנקבע, וכי כל הדלתות מותקנות בצורה מקצועית ללא ניסיון של המתקינים לחסוך כסף או זמן על חשבון הלקוח או על חשבון הכללים ההנדסיים והאסתטיים.