ציוד לעבודה בגובה למתקיני דלתות

 

אחד הדברים החשובים ביותר בעת עבודה בגובה זה ציוד לעבודה בגובה. באמצעות ציוד לעבודה בגובה ניתן להתגונן מפני סכנות אשר צצות בשטח וכן לשמור על בטיחות העובד בעת עבודתו. לכן בטרם העלייה לעבודה בעבודות גבוה חשוב ביותר להיות מציודים עם כל הציוד המתאים בטרם מתחילים לעבוד בשטח.

מהו ציוד לעבודה בגובה למתקיני דלתות?

ציוד לעבודה בגובה הוא הציוד אשר משרת את העובד בעת ביצוע עבודות בגובה של 2 מטרים ומעלה, וזאת על מנת לשמור על בטיחותו בעת העבודה עצמה. שימוש בציוד לעבודה בגובה המתאים לעובד ולעבודתו שומר על חיי העובד מפני תאונות ופציעות שונות ואף מקרי מוות. בטרם העלייה לעבודה בגובה על המעסיק לוודא שהעובד מצויד בכל הציוד המתאים וממלא אחר הוראות הבטיחות. בין הציוד לעבודה בגבוה ניתן למצוא: רתמות, קווי חיים, חצובות, עוגנים, סולמות, ציוד חילוץ, חבלים, בולם נפילה ועוד.

מדוע יש צורך להשתמש בציוד לגובה?

השימוש בציוד לגובה שומר על בטיחות העובד במהלך העבודה עצמה. הודות לציוד ברוב המקרים חייו של העוד ניצלים. וזאת מאחר שהציוד עצמו מגן על העובד מפני תאונות עבודה וסכנות שונות אשר עורבות לעובד במהלך עבודתו באופן בלתי צפוי. הציוד נותן מגן לאותו עובד להתגונן מפני הסכנות ולשמור על בטיחותו גם שהוא נמצא בסכנה ואינו יכול לקרוא לעזרה.

מה כולל ציוד עבודה בגובה?

ציוד עבודה בגובה של חברת מדריך עבודה בגובה עידן  כולל רתמות לעובדי דלתות, עוגנים, סולמות,חצובות, חילוץ, חבלים, בולם נפילה, קווי חיים ועוד. את הציוד עצמו יש להתאים לעובד בהתאם לסוג העבודה שהוא מבצע בגובה. אם העובד אינו מוכן עם הציוד לגובה הוא אינו עולה לגבוה לעבוד. על מנהל העבודה להיות אחראי לעובדיו שיגיעו עם כל הציוד המתאים בטרם העלייה לעבודה בגובה. עובד שלא מקפיד לדווח עלול לקבל עונש על כך.

מדוע חשוב לעבודה בהתאם לתקנות?

מאחר שרוב תאונות העבודה אשר קרו בעבודות בגובה היו בגלל חוסר ידע לגבי ביצוע העבודה או עבודה שלא בהתאם להוראות העבודה, הוחלט שעל העובדים לעבוד בהתאם הוראות הבטיחות של משרד השיכון והבינוי. רק עבודה בהתאם להוראות משרד הבינוי ושיכון וכן קורס לעבודה בגובה עוזרים לעובד לעבוד בצורה נכונה ותקינה ולשמור על חייו מפני פציעות ותאונות עבודה אשר מתרחשים במהלך העבודה עצמה בגובה. ככל שהעובדים עובדים בהתאם להוראות משרד השיכון והבינוי כך הסיכוי לתאונות ופציעות קטן יותר, כי הם יודעים כיצד לעבוד בצורה שלא מסכנת את חייהם. לכן החובה לעבוד בהתאם לכללי משרד השיכון והבינוי היא חובה כולל קורס עבודה בגובה שעל כל עובד לעבור בטרם הוא מתחיל לעבוד בעבודה עצמה.