בדק בית דירה יד שנייה

קניית דירת יד שנייה עשויה לחסוך בהוצאות אך היא כרוכה בסיכון שקשור לליקויי בנייה. הדרך למנוע את הסיכון היא לבצע בדק בית ולהשתמש בממצאים על מנת להתמקח על המחיר.

בדק בית לפני קניה של דירת יד שנייה

מחירי דירות בענף הנדל"ן נמצאים במגמת עלייה שלא עומדת להסתיים בעתיד הנראה לעין. כתוצאה מכך, רבים מעדיפים דירות יד שנייה על פני דירות חדשות. בין היתר, לדירות יד שנייה יש המון יתרונות ובהם תאריך מסירה ברור וידוע מראש, מחיר מוסכם בין המוכר והקונה וכמובן הוזלה בעלויות בהשוואה לדירה חדשה. מצד שני, רכישת דירת יד שנייה כרוכה בסיכון מסוים שקשור לחשיפת ליקויי בנייה.

החשיבות של בדק בית לפני קניה

בדק בית מאפשר לחשוף את מצבה האמיתי של דירת יד שנייה. בעזרת בדק בית ניתן לבדוק את כל ליקויי הבנייה, לקבל פירוט על דרגת החומרה של כל אחד ואחד מהם וגם לאתר בעיות קונסטרוקטיביות במבנה שמחייבות טיפול זריז. מבחינת הרוכש, בדק בית צריך להתבצע לפני הקניה ובעזרתו ניתן גם להשיג שקט נפשי. חוץ מזה, לבדק בית שנערך טרם החתימה על החוזה יש משמעות כספית.

מה עושים עם ממצאי הבדיקה?

חברת בדק בית מומלצת מאפשר לקונה לדעת מה בדיוק הוא מקבל. במידה וממצאי בדק הבית לא עולים בקנה אחד עם הציפיות, ייתכן והקונה יעדיף לוותר על העסקה. לחילופין, יש מקרים שבהם הממצאים החיוביים מעודדים את הרוכשים לבצע את העסקה ולחתום על החוזה. מבחינת הקונה, הדבר החשוב הוא לשמור לעצמו מרווח גמישות מסוים. את מרווח הגמישות הזה אפשר להשיג רק בעזרת דוח בדק בית שאותו מבצעים לפני הקניה בפועל.

בדק בית כהשקעה

הנקודה המעניינת ביותר קשורה לאופן שבו משתמשים בממצאי בדק הבית על מנת להתמקח על מחיר הדירה. בהוצאה חד פעמית יכולים רוכשי דירות יד שנייה לקבל דוח ממצאים מפורט, להציג אותו בפני המוכר ולדרוש הנחה במחיר העסקה בגין טיפול בליקויים ובבעיות. יתרה על כך, דוח בדק בית נכתב על ידי אנשי מקצוע אובייקטיביים ולכן קשה לערער עליו. כמו כן, אפשר להעביר את הדוח לידי קבלן ולבקש ממנו הצעת מחיר לתיקון הליקויים.

באיזה בתים כדאי לבצע בדיקות?

ליקויי בנייה קיימים בכל הבתים והדירות. גם אם הליקויים שנחשפים במסגרת בדק בית אינם חמורים, עדיף לדעת עליהם מראש מאשר להתאכזב. במילים אחרות, את הבדיקות כדאי לבצע בכל סוגי הבתים והדירות פשוט משום שמדובר בהוצאה משתלמת. לבדיקות יש משמעות פסיכולוגית עבור רוכשי דירות יד שנייה והן כבר הוכיחו את עצמן ככלי יעיל במשא ומתן.

בדק בית קבוצת הדר משתמשים בטכנולוגיה מתקדמת ונעזרים בניסיון של מעל 10 שנים לביצוע בדק בית. כעת, אנו מזמינים גם אותך לחייג 073-3745160 ולתאם בדק בית לפני קניה כדי לחסוך עוגמת נפש.

https://ibedek.co.il//