התאמת דלתות פנים לעיצוב הבית

התאמת דלתות פנים לעיצוב הבית

בין אם אתם נכנסים לבית חדש או שבכלל החלטתם לעצב מחדש את הבית הקיים , אתם צריכים לקחת בחשבון גם את עניין דלתות הפנים של הבית. בעיצוב פנים יש כללים ברורים לגבי בחירת צבעי הדלתות והחומרים מהם עשויות הדלתות.

איך תבחרו דלתות שיתאימו לעיצוב פנים הבית?

ההמלצה הכי טובה- היעזרו בשירותיו של  מעצב פנים יידע להגיד לכם בדיוק איזה דלת אתם תצטרכו לכל חדר, מאילו חומרים ובאיזה צבעים והוא אפילו ילווה אתכם בתהליך הקנייה. אם בכל זאת החלטתם לקנות דלתות לבית לבד, הנה כמה טיפים שייקלו עליכם בבחירה ובקנייה.

שימת דגש על איכות הדלת

בבחירת דלתות פנים לבית חשוב לשים לב לאיכות הדלתות. מומלץ שהדלתות יהיו מעוצבות אצל חברת דלתות בעלת מוניטין טוב בשוק או אצל נגר מומחה שמשתמש רק בחומרים איכותיים מעצב פנים:.

בחירת דלת לחדר חשוך

הדבר הבסיסי שעושים במצב כזה הוא לבחור דלת בצבע בהיר ולא כהה כדי לתת גוון בהיר יותר לחדר. הדבר השני שמומלץ לעשות הוא לבחור דלת שתשלב בתוכה זכוכית כך שיכנס אור דרך הדלת אל תור החדר.

בחירה נכונה של החומרים

דלת מורכבת מכמה אלמנטים שחשוב לשים לב אליהם כמו:

  • סוגי ציפוי דלת שונים (פורמייקה, למינטו, למינציה וכד')
  • צבע הדלת, החומרים מהם עשויה הדלת ( MDF, זכוכית, עץ גושני..)
  • צורות משקופים (משקוף ישר, עגול, מדורג וכד')
  • סוגי מנעולים (פחות קשור לעיצוב)
  • סוגי ידיות שונות- ידיות מעוצבות, ידיות נירוסטה, ידיות כפתור, ידיות הפעלה וכד'.

לכל אלמנט יש חשיבות, הן מבחינה עיצובית והן מבחינה פרקטית ולכן חשוב להתייעץ בנושא עם מעצב פנים או עם עובדי החנות המומחים.

איך מתאימים את עיצוב הדלת לעיצוב הבית?

עיצוב הדלת חייב להיות תואם לסגנון עיצוב הבית, לדוגמה: אם הבית שלכם מעוצב בסגנון יוקרתי, דלתות הבית שלכם צריכות להיות מרשימות ועשויות מחומר יקר כמו עץ טבעי. הדלת צריכה להיות עבה, עמידה וחזקה. דוגמה שנייה: אם הבית שלכם הוא בעיצוב כפרי, דלת עץ ברמת גימור גבוהה תתאים מאוד לסגנון העיצוב. דוגמה נוספת: אם עיצוב הבית שלכם מינימליסטי, כדאי לבחור בדלתות מחוסרות משקוף (משקוף נסתר) אשר משלבות טכניקת עיצוב מינימליסטית ויוצרות מראה נקי ואוורירי.

לסיכום, בחירת דלתות פנים לבית היא נושא חשוב שיש לתת עליו דגש. יש המון סוגים של דלתות והמון אלמנטים ובסופו של דבר הדלת צריכה להתחבר לשאר העיצוב בבית, להיות פרקטית ומעוצבת וכמובן שתהיה עמידה למים, מזיקים ומומלץ גם חוסמת רעשים. אם נשמע לכם שהעסק הזה גדול עליכם מומלץ להיעזר במעצב פנים או מומחה מטעם החנות.